08-02-10 - Stervensverwachting mag niet leidend zijn - Nieuws
8 februari 2010. Tijd: 11.27 uur
Voordat iemand in aanmerking komt voor een indicatie palliatieve thuiszorg moet de verwachting zijn dat de patiënt binnen drie maanden zal overlijden. Dit is aabsurd, zei Kamerlid Renske Leijten woensdag tijdens een debat over mensen in de laatste levensfase.
Staatssecretaris Bussemaker komt in mei met een reactie en kijkt serieus of er een alternatief is. Hierop gaf Leijten een aantal suggesties. Bijvoorbeeld een laatste indicatie wanneer iemand alleen maar slechter in plaats van beter wordt. Daarnaast zei ze dat het fijn zou zijn als er zonder bureaucratische formulieren snel extra zorg kon worden ingezet wanneer het nodig is.
Daarnaast kunnen kleine verpleeghuizen de zorg voor de laatste fase regelen laat staan betalen. Ook hiernaar zal Bussemaker gaan kijken
Auteur: Redactie ZorgGids Nederland